L.B. Bohle Maschinen und Verfahren GmbH
L.B. Bohle Maschinen und Verfahren GmbH
26.02.2025 16:00
Fluidiserte sengesystemer har blitt brukt i legemiddelindustrien i mange tiår. Ved å tilsette et vandig eller alkoholholdig granuleringsmedium komprimeres blandingen av tørre pulverpartikler. Væsken inneholder et flyktig løsemiddel som kan fjernes ved tørking. I lang tid var fluidiserte sengeløsninger dominert av top-spray. Fordelene med systemer med tangentielle spraydyser har imidlertid blitt tydeligere, og har dermed en tendens til å ta over for top-spray-granulatorer. L.B. Bohles portefølje av fluidbedgranulering omfatter FoU-systemer for små produksjonsvolumer så vel som systemer i produksjonsskala.
L.B. Bohle bruker Bohle Uni Cone BUC®-prosessen for å optimalisere fluidisert seng
Den patenterte Bohle Uni Cone BUC® er en spesielt slisset luftfordelingsplate med en konisk forskyvningskjegle. Denne utformingen muliggjør en fullstendig fluidisering av partiklene. Denne tangentielle partikkelbevegelsen gir en jevn film, f.eks. på pellets, uten tvillinger.
Siden de fluidiserte partiklene eller granulatene beveger seg tangentielt ved relativt lav fluidiseringshøyde, krever de ingen ekspansjon av store volumer. Dette reduserer den nødvendige installasjonshøyden, noe som sparer kostnader og produksjonsareal.
Minst seks filterelementer i BFS, som kan rengjøres separat, sørger for at luftstrømmen gjennom produktsengen er uavbrutt.
Tørking, granulering og overflatebehandling uten behov for endringer
En annen fordel med den tangentielle konstruksjonen i anlegg fra L.B. Bohle er at granulering, coating og tørking kan utføres i ett og samme system uten å måtte konfigurere utstyret på nytt.
For tørkeprosessen kan BFS-systemet med fluidisert seng utstyres med et online fuktighetsmålingssystem som bruker NIR-teknologi (tilsvarende infrarød analyse). Denne nyvinningen gjør det mulig å identifisere det aktuelle fuktighetsnivået nøyaktig og reproduserbart under granulerings- og tørkeprosessen.
Kategori
Tilbud
Land
Tyskland