Dunkermotoren GmbH
Dunkermotoren GmbH
04.04.2024 01:04
Fra 14. til 17. mai 2024 åpner Interclean-messen i Amsterdam dørene for verdens eksperter på rengjøring og hygiene. Som en anerkjent leverandør til rengjørings- og hygienemarkedet deltar MAE, et varemerke fra AMETEK, som utstiller. I hall 7, stand 420, presenterer MAE sine nyeste innovasjoner for rengjøringsmarkedet.
MAEs blåsere har i mange år blitt brukt til sugefunksjonen til skrubbertørkere. De undertrykker med utmerket luftytelse, stillegående drift, høy hastighet og et svært godt forhold mellom effekt, størrelse og vekt. I tillegg er alle produktene utstyrt med klassens beste energieffektivitet i henhold til det nye økodesigndirektivet og er produsert i Europa.
Den nye bypass-universalblåseren BU 82 2-trinns, som er tilgjengelig i både vekselstrøms- og likestrømsversjon, er spesielt utviklet for de unike ytelseskravene til skrubbere. Blåseren har høy virkningsgrad i et lite og kompakt design. På grunn av den lave vekten er den perfekt egnet for mobile enheter, og imponerer med tilleggsfunksjoner som forlenget levetid og andre egenskaper som er gunstige for bruk i skrubbertørkere.
I serien med børsteløse vifter og motorer presenterer MAE den nye BB 42 By Pass: En høyhastighets BLDC-vifte med innebygd turtallsregulering og optimalisert luftstrømssystem. Den egner seg dessuten utmerket til batteridrevne applikasjoner takket være høy virkningsgrad og enestående luftytelse i forhold til pakningsstørrelsen.
Et annet høydepunkt er MAEs 89-motorplattform, som er tilgjengelig i både By Pass- og Thru-Flow-konfigurasjoner i AC- og DC-versjoner. Denne børsteløse blåseren gir økt effektivitet og reduserte støyutslipp, og har et robust aluminiumshus og -hjul som sikrer lang levetid og optimal ytelse. Med innebygd drivkontroll og hastighetsregulering med lukket sløyfe er den en allsidig løsning for ulike typer rengjøringsutstyr.
Dunkermotoren, søsterselskapet til MAE og også et varemerke fra AMETEK, stiller ut på MAE-standen. Dunkermotoren er et velkjent selskap innen industriell automatisering og førerløse kjøretøy (AGV-er), og har verdifull erfaring med blant annet autonome og selvkjørende rengjøringsmaskiner. BLDC-motoren BG 66 dPro med navgirkassen NG 250 er det perfekte drivverket for rengjøringsroboter. Løsningen overbeviser med en kompakt og robust konstruksjon, lang levetid og er tilgjengelig i ulike størrelser og med forskjellig radial belastningskapasitet - alt produsert i Tyskland.
15.09.2025 01:05
Lineærmotorer - den perfekte drivløsningen for diagnostikkmarkedetI markedet for medisinsk diagnostikk brukes elektriske drivverk i et bredt spekter av bruksområde...
09.09.2025 01:05
Sterk, sterkere, BG95x120 dProSterkere enn noensinne: Møt BG95x120 dPro
Dunkermotoren hever standarden...
Dunkermotoren og EGS Automation, som begge er en del av AMETEK, vil nok en gang stille ut sammen<...
Dunkermotoren GmbH, med hovedkontor i Bonndorf i Schwarzwald, er en ledende global produsent av