Katalog

Dunkermotoren GmbH

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

02.09.2024 00:09

Nye drivløsninger for industriell automasjon

Dunkermotoren baner vei for helautomatisert og digitalisert intralogistikk


Den 18. og 19. september møtes eksperter og fagfolk innen industriell automasjon på all about automation i Chemnitz. Utvekslingen av ny programvare, robotløsninger og automasjonskomponenter vil i betydelig grad påvirke utviklingen og drive bransjen fremover.

Dunkermotoren, et AMETEK-merke, vil også være til stede på dette bransjetreffet, og vil styrke intralogistikken med innovativ drivteknologi og digitale løsninger.

For eksempel er den nye Servoline-girkassen PLG 75 SL Servoline med en levetid på over 20 000 timer i kombinasjon med drivteknologiprodusentens DC-servomotorer med lang levetid den perfekte løsningen for automatisering av industrielle applikasjoner med spesielt høye syklushastigheter.

En produktportefølje som er spesielt utviklet for førerløse transportsystemer som AGV-er og AMR-er, muliggjør spesielt kompakte løsninger som manøvrerer laster på opptil 4 tonn trygt gjennom lager- og produksjonshaller.

Enten de er mobile eller integrert i et system - programvareløsningene fra det interne digitale varemerket nexofox sørger for live-overvåking av alle motor- og driftsdata, uansett hvor de befinner seg. Tilstandsovervåking og prediktivt vedlikehold er ikke lenger fremtidsdrømmer, men allerede en realitet i din smarte fabrikk takket være nexofox.

Design morgendagens industrielle automasjon og besøk Dunkermotoren på aaa Chemnitz på stand 1-127.

Flere nyheter

Etter den vellykkede lanseringen av sin første egen kontroller basert på Dunkermotor...

30.04.2025 02:10

Dunkermotoren i mai 2025

Alt om automatisering i Heilbronn starter 14. mai 2025
EG...

Dunkermotoren, et varemerke fra AMETEK, stiller ut for andre gang på Passenger
Terminal Exp...

To bransjeledere innen innovasjon av solskjermingssystemer har gått sammen om produktutvik...

Den nye 4Q-regulatoren fra Dunkermotoren tilbyr høy ytelse til en rimelig pris

22.08.2024 01:00

Sikkerheten alltid i fokus

SISTEMA sikkerhetsbibliotek for Dunkermotorens smarte dPro-motorer med STO