Kategorier

Kübler Group - Fritz Kübler GmbH

Kübler Group - Fritz Kübler GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • Reach
  • RoHS

Kübler Group - Fritz Kübler GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • Reach
  • RoHS

11.03.2025 05:03

Ny Sendix K80-enkoder - ideell for bruksområder med store aksler

Ny generasjon enkodere med toppmoderne teknologi.

Sendix' enkoderserie har gjennom mange år etablert seg som en pålitelig standard i automasjonsbransjen. Brukere over hele verden verdsetter produktene for deres presisjon og holdbarhet - egenskaper som nå har blitt ytterligere optimalisert med den nyeste generasjonen.

Fokuset ligger på toppmoderne teknologi: Høyt utviklede sensor- og elektronikkomponenter samt en robust kodeskive i metall utgjør hjertet i de nye modellene. De inkrementelle Sendix K80-enkoderne oppnår oppløsninger på opptil 5000 pulser per omdreining, noe som sikrer maksimal nøyaktighet og høy pålitelighet. K80-enkoderen er ideell for store aksler. Den kombinerer en gjennomgående hulaksel med en diameter på 42 mm med en kompakt størrelse på bare 80 mm. Sendix-enkoderne er egnet for universell bruk takket være det robuste støpte huset og IP67-beskyttelsen. De tåler ekstreme temperaturer fra -40 °C til +85 °C, og til og med opp til +110 °C i spesialversjoner. Dette betyr at de kan brukes pålitelig selv under de mest krevende forhold.

Dine fordeler

  • Høyeste nøyaktighet og pålitelighet i målingene
  • Mindre installasjonsplass, selv i store applikasjoner
  • For de tøffeste miljøforhold
  • 24 timers leveringsforpliktelse: derfor planleggingssikkerhet og systemtilgjengelighet
  • Sømløs integrering i moderne, digitale nettverk

Den nye Sendix-serien tar presisjonen og fleksibiliteten som kreves i moderne automasjon til et nytt nivå.

Fremtidssikker og IIoT-klar
En QR-kode på typeskiltet gir direkte tilgang til digitale tvillinger, noe som forenkler integreringen i IIoT-miljøer. Kundene drar nytte av optimalisert prosessovervåking, feilfri datatilgang og forenklet vedlikehold - ideelle forutsetninger for effektive og dokumentasjonsintensive applikasjoner.
Med disse innovasjonene garanterer Kübler ikke bare pålitelighet, men setter også standarder for den digitale fremtiden i samsvar med IDTA-standardene.

Et spesielt høydepunkt: Küblers løfte om 24one-levering. Den spesialtilpassede enkoderen produseres og leveres i løpet av bare 24 timer. Denne kostnadsfrie tjenesten garanterer ikke bare maksimal planleggingspålitelighet, men også maksimal systemtilgjengelighet.

Flere nyheter

Vil du unngå uplanlagt nedetid og holde et øye med maskinens tilstand til enhver tid...

Ønsker du å tilpasse antall pulser nøyaktig til din applikasjon? Det er enkelt med RIM2000 og R...
Høye krav til signalkvalitet? LIM2000 og LIM5000 er laget for nettopp det: De tilbyr akk...

Utvikler applikasjonen din seg? Er kravene dine i endring? Ikke noe problem! Sendix K58 fra Perfo...

RADARSENSORER FOR ALLSIDIGE BRUKSOMRÅDER


Radarsensorene våre o...

Møt oss på alt om automatisering i Hamburg 3. og 4. juni

- Hall B6 | Stand 318.

V...