Send produktforespørsel
OKS 1105 forhindrer dannelse av elektrisk ledende lag og minimerer risikoen for overslag og dielektriske tap. Isolatorene og koblingsanleggene som er overtrukket med pasta, beholder på den måten en god isolasjonsmotstand.
Bruksområder
- Tetningssmøring for elektrisk eller elektronisk utstyr som releer, pluggforbindelser, kabelsko og lampeholdere
- Beskytter isolatorer og koblingsanlegg i fuktig atmosfære, f.eks. i fordelingsbokser, bøssingklemmer, overbelastningsbrytere i høyspenningsmaster, tilkoblingskabler og klemmeforbindelser
- Glidemiddel for plastforskruinger, pluss andre bevegelige deler av metall, keramikk, plast
Fordeler og nytteverdi
- Svært gode vannavvisende egenskaper
- Glimrende overflatefukting
- God heftestyrke på glass, porselen og plast
- Uendret konsistens over et bredt temperaturområde
- Svært god bestandighet overfor kjemiske og væravhengige påvirkninger (f.eks. ozon, UV-stråling)
- Nøytral overfor mange materialer
- Liten endring i de dielektriske egenskapene over et bredt temperaturområde
Tekniske spesifikasjoner
- Nedre driftstemperatur: -40 °C
- Øvre driftstemperatur: 200 °C
- Spesifikk motstand: ca. 10¹⁴ Ω cm (25°C)
- Dielektrisitetskonstant: 2,75 (10² - 10⁵ Hz)
Bruksområder
For optimal virkning bør stedet som skal beskyttes, rengjøres på forhånd, helst først mekanisk og deretter med OKS 2610/OKS 2611 universalrengjøringsmiddel (kontroller først at materialet tåler middelet). Påfør OKS 1105 jevnt utover. Unngå søl. Følg anvisningene fra anleggsprodusenten. Når beskyttelseslaget er mettet med ledende partikler, fjernes disse og det påføres et nytt belegg.