Kategorier

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Dunkermotoren GmbH

  • DIN EN ISO 9001:2015
  • DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

Tilbake til listen

Planetdrev (PLG) av Dunkermotoren GmbH

Send produktforespørsel  

Dunkers planetgirkasser (PLG) har et høyt kontinuerlig dreiemoment, kompakt design, lav vekt og en utmerket girvirkningsgrad på typisk 97 %. Utgangsakselen er koaksial (inline) med motorakselen, noe som betyr at det ikke er noen forskyvning. De ulike designene gjør det mulig å oppnå de egenskapene som passer for applikasjonen. I tillegg kan de tilpasses kundens krav, for eksempel grensesnittet. De er vedlikeholdsfrie og kan enkelt kombineres med våre BLDC-, DC- og AC-motorer.

Mer informasjon

Planetgirkasser har en høy girvirkningsgrad på typisk 97 %. Når det gjelder effekttetthet, er de langt bedre enn andre girtyper, for eksempel tannhjulsgir. Utgangsakselen er konsentrisk, noe som betyr at det ikke er noen akselforskyvning fra motoren. I kombinasjon med motorer stikker de vanligvis ikke utover motordiameteren, noe som gjør det mulig å skape spesielt kompakte konstruksjoner. De kan tilpasses mekanisk til applikasjonen. Spesielle flenser og aksler er ikke noe problem. De spiralformede tannhjulene muliggjør høye utvekslingsforhold på opptil 14,5:1 i ett enkelt trinn. Dette gjør det mulig å bygge drevene spesielt korte.

For krav som lave temperaturer smøres girkassene med lavtemperaturfett. For næringsmiddel- og farmasøytisk industri finnes det egnede smøremidler.

Send produktforespørsel